BIELIK CUP

Drużyna Orzełków U-8 wzięła udział w dwudniowym turnieju Bielik Cup w Krakowie. Podkreślić trzeba, że do tego turnieju odbywały się eliminacje w wielu miastach w Polsce. Nasza drużyna w jednych z nich, które odbyły się w marcu w Krakowie zapewniła sobie udział w finałach.

W pierwszym dniu turnieju zdobywamy 10 punktów i zajmujemy 6 miejsce w grupie co niestety nie daje nam awansu do Ligi mistrzów w drugim dniu turnieju. Mimo wszystko nasza drużyna starała się mocno pokazując dobrą piłkę, brakowało koncentracji w kluczowych momentach. W ostatnim meczu grupowym z Atletic Ozimek – Orzełki 4:3 mieliśmy bardzo dużo szans, aby zdobyć więcej bramek i spokojnie zwyciężyć i awansować do Ligi mistrzów, lecz brakowało skuteczności i podjęcia odważnych decyzji. Na listę strzelców w pierwszym dniu wpisali się: Filak Eryk x5, Jakub Dmitrzak x4, Ola Szałajko x3, Jakub Kwolek x 2, Filip Franciszek, Miłosz Florczak, Kacper Folta, Piotr Witkoś.

Drugi dzień zmagań to duża zmiana w naszej grze, zawodnicy podejmowali odważne decyzje wygrywając pojedynki jeden na jeden, a w kluczowych momentach potrafili obsłużyć kolegę dobrą asystą. Trafił nam się tylko jeden słabszy mecz, gdzie wyraźnie ulegliśmy Warcie Gorzów 4:1. Zdobywamy trzecie miejsce w grupie choć to nie jest tak istotne jak nabyte doświadczenie i możliwość rywalizacji na dobrym poziomie. W drugim dniu strzelali: Kacper Folta x6, Kwolek Tymon x 5, Filak Eryk x 4, Jakub Dmitrzak x 4, Piotr Witkoś x 3, Ola Szałajko x 2, Jakub Kwolek, Miłosz Florczak.

Dodatkową atrakcją było wyjście na mecz Ekstraklasy Cracovia Kraków- Zagłębie Lubin, gdzie nasze dzieci miały możliwość kibicowania i przeżywania emocji związanych z meczem.

Dwa dni w Krakowie bez rodziców to sprawdzian z samodzielności i integracja w drużynie. Był to czas bezcenny, który na długo zapadnie nam w pamięci.

Contact Us