2017 Wydarzenia + Zdjęcia

PODSUMOWANIE PROFBUD LIGI U-9

Drużyna rocznika 2009 zakończyła sześciotygodniowe zmagania w Profbud Lidze. W Lidze Europy zajmujemy 6 miejsce. Szeroka kadra zawodników miała możliwość rywalizować z mocnymi zespołami, tym sposobem nabieramy cennego doświadczenia. Potencjał w drużynie jest duży, lecz w ostatnim okresie został trochę uśpiony, trenerzy postarają się pobudzić zawodników do lepszej pracy, a o efekty nie należy się martwić. Trzymamy kciuki i mobilizujemy do mocniejszej pracy. Dziękujemy rodzicom za doping podczas turnieju.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ROCZNIKA 2010

Mikołajkowy turniej dla dzieci z rocznika 2010 i młodsi już za nami. Przez cały rok każdy pracował swoim zachowaniem i umiejętnościami piłkarskimi na wizytę tego najważniejszego… Mikołaja. To on dzisiaj zorganizował nam turniej, w którym najważniejsza była dobra zabawa, radość z gry w piłkę i wzajemna pomoc na boisku. Wielu z chłopaków wspaniale dzisiaj pracowało w różnych akcjach. Mikołaj obdarował dzieci słodyczami, medalami, a każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom. Najlepsi zawodnicy dostali statuetki. W zespołach z Brzozowa otrzymali je Filip Szałajko, za dobre odbiory w obronie oraz Bartek Dobosz po świetnym angażowaniu się w grę zespołową. Gratuluje wszystkim, że podjęli ryzyko i byli sobą na boisku. Do zobaczenia za rok Mikołaju!!!

Jakub Brajewski

Specjalne podziękowania dla Pana Wacława Bieńczaka za ufundowanie drożdżówek dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy również rodzicom Naszych zawodników za pomoc w zaopatrzeniu bufetu.

PROFBUD LIGA – PODSUMOWANIE ZMAGAŃ U-10

Dobiegła końca kolejna edycja Profbud Ligii U-10 organizowanego przez Beniaminek Krosno. Nasza kadra rocznika 2008 rywalizowała w sześciu kolejkach ligowych w których miała okazję rozegrać 30 meczy. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy, nasza grupa okazała się bardzo wymagająca, a poziom bardzo wysoki. Zajmujemy 5 miejsce i do drugiej fazy rozgrywek przystępujemy w Lidze Europy. Tutaj gra nasza jest już lepsza, a ostatnia kolejka to błysk formy, lecz trochę za późno, aby marzyć o lepszej pozycji w tabeli. Kończymy rozgrywki na 4 miejscu w grupie i 10 w całym turnieju. Twierdzę, że nie był to stracony czas, a wielu zawodników nabrało pewności siebie i doświadczenia. Dziękuję zawodnikom za 6 tygodni zmagań, a rodzicom za doping swoim dzieciom co jest bardzo ważne dla nich…

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ROCZNIKA 2010 I MŁODSI W ZAGÓRZU ZA NAMI

W niedzielę zostaliśmy zaproszeni przez Kolejarza Zagórz na kolejny turniej dla młodych piłkarzy. Naszym celem było wdrożenie kolejnych chłopaków w taki cykl rozgrywek. Rozegraliśmy 7 spotkań i ani jednego nie przegraliśmy. Efekty treningów idą małymi krokami do przodu. Wygrana na inaugurację turnieju i reszta remisów pokazują postęp w ustawieniu zespołu jak i indywidualnych umiejętnościach. Ostatecznie zajmujemy czwarte miejsce, a królem strzelców całego turnieju zostaje Paweł Sowiński. Chłopaki nie bali się, że popełnią błędy na swoich pozycjach i podejmowali ryzyko. Każdy dał z siebie wszystko. Tak trzymać.

VIVIO CUP 2017 ZA NAMI

Mikołajkowy turniej Vivio Cup 2017 już za nami. Ogromne emocje zapewniło nam 8 drużyn, 75 uczestników, którzy w 20 rozegranych meczach zdobyli 73 bramki. Wszystkie drużyny wzięły udział w prelekcji na temat „Zdrowego żywienia”, miały również możliwość posmakować pyszności przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy rodzicom i prelegentowi panu Jackowi Brzastka, a w szczególności sponsorowi firmie ViVio za wsparcie turnieju…

Rozpoczynamy meczami w 2 grupach. W pierwszym spotkaniu wygrywamy 3:1 z Kolejarzem Zagórz. Pierwszą bramkę po asyście Mazura zdobywa Wilusz. Kilka minut później Wilusz asystuje przy bramce, którą zdobywa Wania. Stwarzamy sobie wiele dogodnych sytuacji i bardzo dobrze utrzymujemy się przy piłce, jesteśmy jednak mało skuteczni w wykończeniu sytuacji. Trzecią bramkę po indywidualnej akcji dokłada Wilusz. W naszej bramce znakomicie spisuje się Frydrych. Raz tylko zmuszony został do wyciągnięcia piłki z bramki.

W kolejnym spotkaniu wygrywamy 3:0 z Ziomkami Rzeszów. Natomiast w trzecim meczu grupowym naszym rywalem była drużyna z Rymanowa. Aktiv Pro Rymanów wygrał 1:0 po zaciętym meczu.

Zajmując drugie miejsce w grupie A trafiliśmy na zwycięzcę grupy B – Ekoball Sanok. Wyrównana gra i wysoki poziom zarówno z jednej jak i z drugiej strony, składne akcje, ale zabrakło tylko bramek i o tym kto ma powalczyć w finale miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonują piłkarze z Sanoka i to oni zmierzą się z Rymanowem. Nam pozostaje walka o trzecie miejsce z dobrze dysponowaną tego dnia drużyną z Krosna.

Mocno zmobilizowani z niedosytem po przegranych rzutach karnych rozpoczynamy od atakowania bramki Karpat. Piłkę jak po sznurku wymieniają: Kuba, Miłosz, Adrian i Kamil. Na listę strzelców dwukrotnie wpisują się Dydek i Wilusz. Krośnianie kilkukrotnie groźnie atakują, lecz znakomicie na bramce spisuje się Adrian. Wygrywamy 4:1 i zajmujemy 3 miejsce w turnieju.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został bramkarz zwycięskiej drużyny z Rymanowa, natomiast najwięcej bramek w turnieju zdobył Adrian Wilusz z drużyny Orzełków Brzozów.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Frydrych Adrian, Wilusz Adrian, Mazur Miłosz, Lorenc Kamil, Byczek Maximilian, Dydek Jakub, Wania Filip, Wróbel Kamil, Pietryka Arkadiusz, Miszczyszyn Damian.

Dzięki chłopaki za grę i za walkę!

Końcowa tabela:

Activ Pro Rymanów

Ekoball Sanok

Orzełki Brzozów

Karpaty Mosir Krosno

AP Ziomki Rzeszów

AP Kolejarz Zagórz

AP Jasło

Przełomek Besko

Trener Wojciech Niezgodzki

PODZIĘKOWANIE DLA MIKOŁAJÓW

Wszystkie dzieci Szkółki i Orzełków dziękują Mikołajom za słodkości i upominki. W rolę Mikołajów wcielili się (rodzice oraz firmy: Nico-Gab i PBS Mrówka)

SPARING ŻAKA MŁODSZEGO Z KOLEJARZEM ZAGÓRZ

Wczoraj zamiast treningu chłopaki rozegrali mecz sparingowy z zaprzyjaźnioną szkółką piłkarską Kolejarz Zagórz. W Szkółce Piłkarskiej MOSiR Brzozów pojawiło się dwunastu zawodników (Antek Urmański, Antek Byczek, Filip Szałajko, Franek Wróbel, Kuba Piegdoń, Paweł Sowiński, Adrian Data, Michał Zając, Miłosz Pietryka, Adrian Szczepek, Artur Bodzioch i Szymek Dydek). Mecze rozgrywane były 5+bramkarz po 10 minut każdy. Młodzi piłkarze pokazali moc na boisku we wszystkich spotkaniach, wygrywając swoje mecze i jeden remisując. Małymi krokami dążymy do coraz bardziej składnych akcji, za to gra w obronie jak i w ataku jest na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za przyjazd Kolejarzowi Zagórz i rozegrania z naszymi drużynami w miłej i kulturalnej atmosferze tak emocjonujących spotkań.

V MIEJSCE MŁODZIKA W JAŚLE

Ostatnia sobota (02,12,2017r.) była dobrą okazją dla sprawdzenia się chłopaków z 2005 rocznika. Rozegraliśmy mecze na turnieju w Jaśle wraz z 11 innymi drużynami. Na początku trafiamy do grupy „C”. Tam rywalizujemy z Global Soccer Jasło Lech Poznań Football Academy oraz Wojak Wojaszówka. Wychodzimy z kompletem punktów do walki o grupę mistrzowską. Tam niestety przegrywamy z późniejszym finalistom tego turnieju OKS Sobniów Jasło. Walczymy w grupie o miejsca od 4-6 pomiędzy LKS Jodłową i Global Jasło. Ta pierwsza drużyna wygrywa z nami po bardzo zaciętym meczu jedną bramką. Następne spotkanie to powtórzenie zwycięstwa z zespołem grupowym. Ostatecznie zajmujemy dobre 5 miejsce na turnieju. Młodzi piłkarze pokazali równy poziom podczas gry i ciekawe rozwiązania podczas akcji z bardzo dobrymi strzałami.

Grupa C: Orzełki Brzozów – Global Soccer Jasło 3:0 (2x Kacper Kaczkowski, Michał Szałajko)

Orzełki Brzozów – Lech Poznań Academy 13:1 (4x Kacper Kaczkowski, 3x Michał Szałajko, 2x Kamil Smoleń, 2x Adrian Wilusz, Patryk Cyparski, Krystian Paczkowski)

Orzełki Brzozów – Wojak Wojaszówka 0:3

Mecz półfinałowy o grupę mistrzowska

Orzełki Brzozów – OKS Sobniów Jasło 2:0

Rozgrywki o miejsca 4-6

Orzełki Brzozów – LKS Jodłowa 1:2 (Michał Szałajko)

Orzełki Brzozów – Global Soccer Jasło 1:0 (Kacper Kaczkowski)

VII MIEJSCE W JAŚLE ROCZNIKA 2006

W niedzielę 26 listopada na hali Gimnazjum Nr 1 w Jaśle rocznik 2006 uczestniczył w turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Jasła Pana Henryka Raka. W rozgrywkach wzięło udział dziewięć drużyn. Graliśmy systemem „każdy z każdym”.

UKS Tempo Nienaszów – Orzełki Brzozów 2:0

Beniaminek Krosno Talent – Orzełki Brzozów 0:2

Dunajec Nowy Sącz – Orzełki Brzozów 1:0

UKS 6 Jasło – Orzełki Brzozów 1:0

AP Jasło – Orzełki Brzozów 0:0

MOSiR Karpaty Krosno – Orzełki Brzozów 1:0

Lech Poznań Strzyżów – Orzełki Brzozów 0:2

Rzemieślnik Pilzno – Orzełki Brzozów 3:1

Wszystkie spotkania rozegraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Zawodnicy kreowali grę w szybki sposób i przyjemny dla oka kibica. Przeważaliśmy i stwarzaliśmy sobie więcej okazji z mocnymi przeciwnikami, lecz jedynie zabrakło nam piłkarskiego szczęścia. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Adrian Frydrych. Ostatecznie zajmujemy 7 miejsce.

SPARINGI PODSUMOWANIE

W ostatnim czasie nasze drużyny rozegrały kilka sparingów: Orzełki 2008 z Ekobalem Sanok i AP Sanok, Orzełki 2009 z AP Sanok, Orzełki Młodzik z LKS Hłudno, sparingi wewnętrzne między grupami Zmiennica- Malinówka, Orzełki Młodzik i Orzełki 2009.

Każdy zawodnik dostał szansę gry, a trenerzy mieli możliwość sprawdzenia zawodników pod względem nabierania sprawność i postępu umiejętność technicznych. W grudniu planujemy kolejne sparingi oraz testy sprawności.

ORZEŁKI NA MECZU EKSTRAKLASY

W niedziele 22 października grupa treningowa Młodzik i Orlik starszy udały się do Krakowa na mecz ligowy Ekstraklasy Wisła Kraków – Legia Warszawa. Dla zawodników była to nagroda za wysiłek włożony w rozgrywki ligowe. Mecz był bardzo emocjonujący, obfitujący w ciekawe akcje, nasi chłopcy reagowali bardzo żywiołowo mocno kibicując. Możliwość obejrzenia na żywo znanych zawodników oraz reprezentantów Polski dodawało dodatkowych emocji, które zapadną na długo w pamięci młodym zawodnikom.

Wyjazd został współfinansowany przez naszego przyjaciela i sponsora. W imieniu dzieci, rodziców i trenerów bardzo dziękujemy.

DOBRA DYSPOZYCJA ORLIKÓW

W sobotę 14 października drużyny Orlików rozgrywały swoją kolejkę ligową.  Orlik Starszy w roli gospodarza prowadzony przez trenera Wojciech Niezgodzkiego starał się pokazać z jak najlepszej strony. W dobrym stylu trzy mecze wygrywa, jeden remisuje i jeden przegrywa z liderem rozgrywek. Rodzice naszych dzieci z zaangażowaniem i dopingiem pomagali przeprowadzić turniej.

Orlik młodszy w wyjazdowym turnieju odnosi dwa zwycięstwa i remis. „w tej kolejce mimo braków kadrowych prezentujemy się bardzo dobrze, Szymon Dąbrowiecki czarował grą i skutecznością, obrona pewna, a napastnicy skuteczni, brawo za grę”. To była ostatnia kolejka Orlików Młodszych. Zajmujemy drugie miejsce w rozgrywkach. Wszystkie wyniki i tabele są zamieszczone na naszej stronie.

W Malinówce rozegrano III kolejkę Ligi OZPN Orlików. Nasza drużyna w tej lidze występuje rocznikiem młodszym. Nasze wyniki: Orzełki – LKS Hłudno 0:5, Orzełki – LKS Izdebki 0:0, Orzełki – LKS Malinówka 1:2

MECZ W GRABÓWCE NA 0 PUNKTÓW

13.10.2017r. wyjeżdżamy w bardzo licznym 16 osobowym składzie do Grabówki na 9 kolejkę ligi. Do przerwy przegrywamy 4-2 po bramkach dla naszego zespołu Dawida Wacka oraz Mateusza Mendyki. Druga połowa to początek dominacji Orzełków Brzozów. Wejście Patryka Cyparskiego daje nadzieje na wygranie tego meczu. Po pięknym jego strzale z rzutu wolnego przegrywamy tylko 4-3. Rzucamy wszystko na jedna szale i niejednokrotnie obijamy bramkę rywali. Niestety złapaliśmy się na szybka kontrę i w końcowym efekcie przegrywamy z Grabówką 5-3.

3 WYGRANE I REMIS ORLIKA STARSZEGO

W trzeciej kolejce spotkań Podkarpackiej Ligi Orlika Starszego drużyna Orzełków Brzozów wygrała 3 spotkania i jedno zremisowała natomiast mecz z Izolatorem Boguchwała nie został rozegrany, ponieważ drużyna nie przyjechała.

W pierwszym meczu mierzyliśmy sie z mocną drużyną UKS 6 Jasło. Początek meczu to niedokładność w naszej grze, nie potrafimy stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej, natomiast przeciwnik groźnie nas kontratakuje, z opresji często ratuje nas bramkarz Adrian Frydrych, a w jednej z sytuacji z linii bramkowej piłkę wybija Arek Pietryka. Od tej pory przejmujemy inicjatywę, z autu piłkę wprowadza Dydek w uliczkę na wolne pole do Miłosza Mazura który pewnym strzałem koło słupka pokonuje bramkarza. Drugą bramkę dla nas również zdobywa Miłosz, a na koniec trzecią dokłada Adrian Wilusz. Wygrywamy 3:0.

Kolejne spotkanie to mecz z Liderem rozgrywek FA Rzeszów. Ten mecz rozpoczynamy już znacznie lepiej. w jednej z sytuacji na strzał z dystansu decyduje się Kamil Lorenc Piłka po drodze wpada pod nogi Miłosza a ten tak jak w pierwszym meczu umieszcza piłkę w siatce tuż koło słupka. Przeciwnik kilkukrotnie groźnie kontratakuje i doprowadza do remisu. Nasi piłkarze jednak do końca walczą o korzystny wynik. Z prawej strony dośrodkowuje Wilusz, piłka odbija się od obrońcy i ląduje w siatce. Wynik końcowy 2:1.

Mecz nr 3 to dobrze dysponowana tego dnia Kolbuszowa. Stwarzamy sobie sytuacje strzeleckie, ale jesteśmy mało skuteczni. Prowadzenie dają nam Kuba Dydek i Max Byczek. Przeciwnik wykorzystuje słabszy fragment naszej gry i doprowadza do remisu 2:2.

Ostatni mecz z AP Jasło. Bramki z akcji dla nas zdobywają Wilusz i Dydek, a z wolnego dokłada Lorenc. Przeciwnik odpowiada tylko jedną bramką i spotkanie kończy się 3:1.

ZMAGANIA LIGOWE

W sobotę 30 września 50 naszych zawodników rywalizowało w swoich rozgrywkach. Jako pierwsi zmagania rozpoczęli Orlicy Młodsi w Lidze turniejowej OZPN Krosno, pod nieobecność drużyny LKS Izdebki gościnnie wystąpiła nasza drużyna Orzełki 2009. Wyniki przedstawiały się następująco:

Orzełki 2008 – LKS Malinówka 4:2

LKS Hłudno – Orzełki 2009 5:0

Orzełki 2008 – LKS Hłudno 0:3

LKS Malinówka – Orzełki 2009 0:5

Orzełki 2008 – Orzełki 2009 3:3

LKS Hłudno – LKS Malinówka 5:0

Kolejna kolejka już w czwartek 5 października w Hłudnie od godz. 16:00

Druga drużyna Orlika Młodszego od godziny 11:00 rywalizowała w Podkarpackiej Lidze

Jako gospodarze staraliśmy się narzucić przyjezdnym drużynom swój styl i tempo gry. W dwóch meczach udawało się to rewelacyjnie, szybkie ładne akcje nie powalały przeciwnikom myśleć o zwycięstwie. Trzeci meczu z AP Jasło to ciekawy mecz stojący na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna dominował, lecz nie potrafiła tego udokumentować, przeciwnicy grając na swojego wybijającego prawoskrzydłowego zawodnika stwarzali zagrożenie i tak tracimy pierwszą bramkę. Do remisu doprowadza Radek Kędra pięknym strzałem w okienko. Koniec meczu to znów rajd prawą stroną zawodnika z AP i w podobny sposób tracimy drugą bramkę.

Dyspozycja dnia Orzełków była bardzo wysoka, nieznaczna przegrana w jednym meczu to tylko motywacja do ciężkiej pracy na treningach.

Wyniki turnieju:

Orzełki – UKS 6 Jasło 2:1 (Dąbrowiecki Szymon x2)

AP Jasło – Kolbuszowianka Kolbuszowa 4:0

Orzełki – Kolbuszowianka Kolbuszowa 3:1 (Mycka Gabriel, Kędra Radosłąw, Hubetr

AP Jasło – UKS 6 Jasło 1:0

UKS 6 Jasło – Kolbuszowianka Kolbuszowa 1:7

Orzełki – AP Jasło 1:2 (Kędra Radosław)

Orlik Starszy w wyjazdowym turnieju w Jaśle w ramach podkarpackiej Ligii błysną formą wygrywając 3 mecze i jeden remisując.

Za tydzień obie drużyny udają się do Kolbuszowa, aby tam rywalizować w kolejnej kolejce. Relacja trenera wkrótce.

PORAŻKA NA WYJEŹDZIE

Poniedziałkowy mecz 18.09.2017 rozgrywaliśmy na boisku naszego rywala Przełomu Besko. Rywal na samym początku zaskoczył naszą obronę zdobywając bramkę na 1-0. Przełom szybko podwyższył wynik w 17 minucie na 2-0, a następnie na 3-0.

Adrian Wilusz w 21 minucie zdobył kontaktowego gola na 3-1. Do przerwy gospodarze podwyższyli na 4-1. Po rozmowie w szatni i analizie wniosków zaczynamy druga polowe. Drużyna z Beska wychodzi na prowadzenie trafiając na 5-1. Zaczynamy prowadzić grę i stwarzać sobie co raz więcej sytuacji bramkowych. Po bardzo dobrym dryblingu Miłosza Mazura i dograniu do Adriana Wilusz zdobywamy bramkę na 5-2. Uznajemy wyższość miejscowego rywala przegrywając pierwszy raz w tej rundzie. Już w najbliższy piątek kolejny mecz z LKS Hłudno.

TURNIEJ DZIECI SZKÓŁKI

W sobotę 16.09.2017 roku Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów zorganizowała turniej dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Udział w nim wzięły zaprzyjaźnione ze szkółką zespoły: AP Sanok, Ekoball Sanok, Przełomek Besko, MOSiR Dukla, Remix Niebieszczany, Wilczki Lesko, Kolejarz Zagórz oraz dwie drużyny gospodarzy MOSiR Brzozów 1 i MOSiR Brzozów 2. Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”, a każdy mecz trwał 10 minut.

Początek lekko deszczowy wcale nie zniechęcił dzieciaków, aby wyjść na boisko i pokazać charakter walki oraz wspaniałe umiejętności. Wszyscy uzbrojeni w uśmiechy i radość w sercu wybiegli na murawę. Piękne strzały, dryblingi, przechwyty, celne podania i obrony bramkarskie, wprawiały obecnych kibiców w zachwyt i emocje porównywalne do meczy Ligi Mistrzów. Organizator zadbał o napoje i ciepła herbatkę dla dzieci jak i dla obecnych trenerów i kibiców. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek w postaci batoników, drożdżówek, owoców i małych słodkości. Po chwili pozytywnej energii jaka unosiła się w trakcie meczów, deszcz przestał kropić, a spotkaniom zaczęło przyglądać się słońce. Słupki, poprzeczki to kontynuacja wysokich emocji, lecz wisienka na torcie były bramki. Stadiony świata! Tak padały cudowne gole zdobywane raz za razem przez młodych piłkarzy. Szczęście z gry jakie im towarzyszyło długo nie opadnie na murawę po takich rozgrywkach. W między czasie dzieci brały udział w indywidualnej rywalizacji, drybling między stożkami i z strzałem na bramkę był możliwością sprawdzenia własnych umiejętności za co przyznane zostały nagrody za trzy pierwsze miejsca. Przy tej konkurencji, a zarazem na całych zawodach dzielnie im kibicowała i wspierała na duchu pluszowa maskotka mrówki z PSB Mrówka Brzozów. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy, a każda z drużyn po piłce. Serdecznie dziękujemy organizatorowi MOSiR Brzozów oraz sponsorom Stowarzyszeniu Sportowemu Orzełki Brzozów, zakładowi produkcyjnemu Pana A. Gerlacha NIKO_GAB z Izdebek, piekarni Pana R. Bąka z Przysietnicy, marketowi budowlanemu Pana A. Bieńczaka PSB Mrówka oraz rodzicom dzieci z Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów za pomoc w organizacji turnieju oraz ufundowanie nagród, wyżywienia i napojów. Trener Jakub Brajewski.

III KOLEJKA MŁODZIKÓW – 10 BRAMEK

W trzeciej kolejce Młodzików wygrywamy ze Startem Rymanów 7:3. Bramki strzelali: Lorenc Kamil x2, Wilusz Adrian, Byczek Maximilian, Cyparski Patryk, Kaczkowski Kacper, Smoleń Kamil. Poziom naszego meczu to wysoka przewaga umiejętności i stylu gry, lecz momentami brak koncentracji powodował drobne kłopoty w obronie. Cały zespół zasługuje na pochwałę lecz ciągle pracujemy nad stylem gry i nad dopracowaniem działań taktycznych bo z tym mamy najwięcej problemów. Kolejny mecz już w poniedziałek 18 września z wymagającym przeciwnikiem Przełomem Besko.

II KOLEJKA LIGI MŁODZIKÓW – RELACJA

Młodzik wygrywa drugi mecz w lidze z LKS Wesoła 5:0, bramki zdobywali- Wilusz Adrian x2, Niemiec Szymon, Paczkowski Krystian, samobójczy. Mecz toczył się pod nasze dyktando, goście skupiali się tylko na pojedynczych kontrach. Cały zespół realizował plan na ten mecz, każdy zawodnik starał się wypełnić zadania zlecone przez trenera. Brawa dla drużyny.

W tym tygodniu pauzujemy, lecz w przyszłym tygodniu rozgrywamy dwa mecze w poniedziałek 18.09 z Przełomem Besko na wyjeździe, a w piątek 22.09 u siebie podejmujemy LKS Hłudno.

I KOLEJKA LIGI MŁODZIKÓW

W pierwszej kolejce Młodzików w wyjazdowym meczu pokonujemy Activ Pro Rymanów 2:1, bramki dla naszej drużyny zdobywali: Mateusz Mendyka i Kacper Kaczkowski. Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek w szybkim tempie obfitujący w ciekawe akcje. Po błędzie naszego bramkarza w 15 minucie gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Druga połowa to bardzo dobra gra naszego zespołu i dominacja na boisku, czego konsekwencjom były bramki. Odnosimy zasłużone zwycięstwo w dobrym stylu.

RELACJA ZE SPARINGÓW

We wtorek grupa Młodzików w ramach przygotowań rozegrała sparing z ULKS Grabówka, mecz zakończył się wynikiem 0:0. Sytuacji bramkowych było bardzo dużo z obu stron, lecz piłka w tym dniu nie chciała wpadać do siatki. Kolejny sprawdzian już w piątek w sparingu z Iskrą Przysietnica.

W środę Orlik Młodszy na zaproszenie Beniaminka rozegrał sparing szkoleniowy w Targowiskach. Wszyscy zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na tle mocnego rywala, padło 19 bramek. Dziękujemy za zaproszenie.

PIERWSZY TURNIEJ ROCZNIKA 2009 NA CZWÓRKĘ Z PLUSEM

W minioną niedzielę kadra rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Errea Sanok Cup. Nasi piłkarze mimo formy wakacyjnej zdobyli 4 miejsce w grupie mistrzowskiej. Najlepszym punktem naszej drużyny był bramkarz Radosław Bodzioch, który swoją grą zachwycał nie tylko na przedpolu, ale również na linii, obronił rzut karny w ostatnich minutach meczu z Częstochową. Chłopcy dali z siebie wszystko i trzeba być z nich dumnym. Na najbliższych treningach skupiamy się na pracy tak, aby jak najszybciej wrócić do dobrej formy.

Nasze wyniki grupowe:

Orzełki –AP Sanok 0:1 (Cyparski Oliwier)

Orzełki – Kolejarz Zagórz 3:0 (Krowiak Filip, Bober Piotr, Paczkowski Karol)

Orzełki – JKS Jarosław 0:1

Orzełki – UKS 6 Jasło 0:3

Orzełki – Sportowa Częstochowa 1:0 (Bober Piotr)

Wyniki w grupie mistrzowskiej Liga Mistrzów:

Orzełki – UKS 6 Jasło 0:4

Orzełki- AP Sanok 0:0

Orzełki – LPAF Rzeszów 0:1

Orzełki – Orlik Przemyśl 1:2 (samobójcza)

Orzełki – Bardomed Krosno 3:1 (Cyparski Oliwier, Bober Piotr, Krowiak Filip)

Końcowa kolejność w grupie Liga Mistrzów

1. LPAF Rzeszów

2. Orlik Przemyśl

3. UKS 6 Jasło

4. Orzełki Brzozów

5. AP Sanok

6. Bardomed Krosno

TURNIEJ ERREA CUP ROCZNIK 2008

Kadra naszej drużyny po przerwie wakacyjnej udała się do Sanoka na pierwszy turniej w nowym sezonie. Nasza drużyna zaprezentowała się dobrze zajmując II miejsce w Grupie Ligii Europy. Jak na pierwszy turniej nie można było oczekiwać równej formy, gra w niektórych meczach zachwycała, a w innych zawodziła, lecz wszystko na duży plus. Kapitan naszej drużyny Szymon Dąbrowicki został najlepszym zawodnikiem turnieju, ponadto zdobył 8 goli zostając 2 zawodnikiem turnieju pod względem najwięcej strzelonych bramek. Dodatkowe wyróżnienie w zespole otrzymał Radosław Kędra.

Nasze wyniki:

Faza grupowa

Orzełki – UKS 6 Jasło 1:1 (Szymon Dąbrowiecki)

Orzełki – Bardomed 1:3 (Szymon Dąbrowiecki)

Orzełki – Remix Niebieszczany 5:0 (Myćka Gabriel x2, Szymon Dąbrowiecki, Piotr Gładysz, Piotr Gładysz)

Orzełki – AP Sanok 1:3 (Szymon Dąbrowiecki)

Orzełki – Goal Nowy Sącz 2 6:0 (Piotr Bober x 3, Radosław Kędra x 2, Szymon Dąbrowiecki)

Faza Finałowa

Orzełki – Goal Nowy Sącz 2 3:0 (Igor Barbara x 2, Szymon Dąbrowiecki)

Orzełki – AP Sanok 2 0:3

Orzełki – Remix Niebieszczany 4:0 Dąbrowiecki Szymon x2, Gabriel Myćka, Hubert Frydryk

Orzełki – Goal Nowy Sącz 1 0:4

Orzełki – Kolejarz Zagórz 2:1 (Cyparski Oliwier, Bober Piotr)

Tabela Końcowa

Liga Mistrzów

1.Beniaminek Krosno

2.AP Sanok

3.FA Lubaczów

4.Orlik Przemyśl

5.Bardomed Krosno

6.UKS 6 Jasło

Liga Europy

1.Goal Nowy Sącz

2.Orzełki Brzozów

3.AP Sanok II

4.Remix Niebieszczany

5.Kolejarz Zagórz

6.Goal Nowy Sącz

OBÓZ LETNI ZA NAMI

Grupa ponad trzydziestu dzieci miały okazje spędzić na sportowo pierwszy tydzień lipca, trenerzy przygotowali ciekawe zajęcia oraz treningi. Każdy z uczestników mógł poznawać nowe elementy piłkarskie oraz szlifować już wcześniej poznane. Uczestnicy zmierzyli się    z testem sprawności, odbyły się konkursy rysunkowe oraz turniej dwójek. Mieliśmy okazję sprawdzić się w dwóch sparingach, pierwszy w Brzozowie z LPFA Rzeszów, dzień później   w Dukli z tamtejszym MOSiR Dukla. W każdym dniu odbywały się gry i zabawy w różnych konkurencjach. W ostatnim dniu odbyło się podsumowanie, gdzie uczestnicy otrzymali drobne upominki i nagrody.

ŚNIEŻKA CUP – PODSUMOWANIE

W dniu 18 czerwca reprezentacja rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Śnieżka CUP w Dębicy. Rywalizacja z najsilniejszymi ekipami z południowo- wschodniej Polski była idealnym podsumowaniem udanego sezonu. W pierwszym grupowym spotkaniu ulegliśmy bardzo silnej drużynie Orlika Przemyśl 3:0…

W drugiej potyczce podrażnieni słabym wejściem w turniej pokonaliśmy Bruk- Bet Nieciecze 3:1. W ostatnich grupowych grach ulegliśmy LUKS Skrzyszów i Bardomed Krosno co pozwoliło nam na zajęcie 4 miejsca w grupie i rywalizację o miejsca 9-16. W pierwszym spotkaniu fazy play- off na naszej drodze stanęła drużyna Soccer Ropczyce. Kontrolowany po szybko strzelone bramce mecz zakończyliśmy w stosunku 5:2 znajdując się w strefie 9-12. tutaj na naszej drodze stanął Orlik Nowa Dęba. Wynik 3:1 dla kolegów z północy Podkarpacia nie do końca oddaje obraz meczu. Duża ilość niewykorzystanych sytuacji podbramkowych nie pozwoliła na lepszy wynik. W ostatnim spotkaniu ponownie zmierzyliśmy się z LUKS Skrzyszów. Nie popełniając błędów z meczu grupowego wygrywamy 3:1 i w końcowej tabeli zajmujemy dobre 11 miejsce. Na koniec zostaliśmy uhonorowani pamiątkowym pucharem i medalami.

WYNIKI:

Orzełki- Orlik Przemyśl 0:3

Orzełki- Bruk- Bet Nieciecza 3:1 (Owsiany, Krowiak x2)

Orzełki- LUKS Skrzyszów 1:3 (Paczkowski)

Orzełki- Bardomed Krosno 6:2 (Paczkowski, Kostka)

Orzełki- Soccer Ropczyce 5:2 (Owsiany x2, Paczkowski x2, Celejowski)

Orzełki-Orlik Nowa Dęba 1:3 (Paczkowski)

Orzełki- LUKS Skrzyszów 3:1 (Paczkowski, Krowiak x2)

ŚNIEŻKA CUP I ROK Z 2008 – KRÓTKIE PODSUMOWANIE

W ostatni weekend nasza reprezentacja z rocznika 2008 udała się na prestiżowy turniej Śnieżka Cup do Dębicy. Relacja i krótkie podsumowanie roku w rozwinięciu…

Impreza pod nazwą Śnieżka Cup to coroczne prestiżowe rozgrywki dla dzieci w wielu kategoriach wiekowych. W ostatnią sobotę na Stadionie Miejskim w Dębicy do rywalizacji stanęli chłopcy z roczników 2006, 2008 i 2010. Ponad 10 boisk, ponad 50 dryżyn z całej Polski…te liczby mówią same za siebie.

Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów miała swojego przedstawiciela w kategorii U-9. Był to dla naszych chłopców ostatni akcent tego sezonu, po którym wszyscy udadzą się na zasłużony wypoczynek.

Rozgrywki grupowe kończymy na trzecim miejscu po porażkach z Orlikiem Przemyśl i Piłkarskimi Nadziejami Mielec. Zwyciężamy natomiast z Igloopolem Dębica i Orzełkiem Przeworsk. W kolejnej fazie turnieju tracimy chwilami koncentrację mając lepsze i gorsze momenty. Przegrywamy z Bardomedem Krosno by po chwili zwyciężyć Stal Mielec. Kolejne doświadczenia zebrane.

Chłopcy mają za sobą rok intensywnej pracy na treningach oraz dużą liczbę rozegranych turniejów. Ciężka praca przyniosła efekty! Zaczęliśmy wyjazdem na dwudniowy turniej Uhlsport Cup do Krakowa by tam zająć szóste miejsce i uznać wyższość jedynie ekip z ekstarklasy i nie tylko. Kolejne imprezy miały charakter bardziej lokalny, ale były dla nas równie udane. Zwycięstwa na turniejach w Dukli czy o Puchar Prezesa OZPN Krosno. Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy swoje umiejętności podczas kilku kolejek krośnieńskiej Beniaminek Kids Ligi stając na najwyższym stopniu podium. Przyszedł jak co roku czas na Deichmann Minimistrzostwa. Dwie drużyny ukryte pod nazwami Serbii i Szwajcarii dały nam dużo radości w przekroju całych rozgrywek. Szwajcaria odpadła w fazie pucharowej a Serbia dopiero w półfinale okazała sie gorsza od przeciwnika…wygrywając mecz o trzecie miejsce i kończąc cały turniej z brązowymi medalami.

Widać ze systematyczna i skrupulatna praca podczas zajęć treningowych przyniosła efekty. Bardzo dobra postawa podczas wszelkiego rodzaju imprez piłkarskich jest tego najlepszym dowodem.

TO BYŁ BARDZO DOBRY ROK!

PRACA! PASJA! MARZENIA!

RODZINNIE I SPORTOWO

18 czerwca 2017r. Stowarzyszenie Sportowe Orzełki Brzozów było organizatorem sportowego pikniku rodzinnego pt. „Rodzinnie i sportowo”. Cel został zrealizowany w 100% frekwencja była wysoka, udzieliło się mnóstwo emocji, sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim dominowała dobra zabawa. Na porannej odprawie zgłosiło się 43 pary piłkarskie rodzic- dziecko, które rywalizowały w turnieju. Czas umilały animatorki z Bajlandii, które malowały buzie, robiły pokaz baniek mydlanych i prowadziły zabawy. Ponadto zarząd Orzełków zadbał o słodycze, napoje, kiełbaski oraz dobry humor. Po rozegraniu turnieju dwójek nastąpiły mecze pomiędzy trenerzy – rodzice, trenerzy – dzieci, dzieci – rodzice. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród dla najlepszych par. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i medal. Nie zabrakło niespodzianki, gdzie serdeczni rodzice podziękowali trenerom za ich całoroczną pracę.

Współorganizatorem imprezy był klub Płomień Zmiennica.

Nieodzowną pomoc okazali rodzice, którzy bezinteresownie pomagali w przeprowadzeniu turnieju.

KONIEC PRZYGODY Z DEICHMANNEM

Pięć naszych drużyn rywalizowało przez prawie dwa miesiące w X edycji Deichmanna. Fazą play-off rozegranych 10 i 11 czerwca zakończyły przygodę w tym turnieju. Drużyna Węgier i Szwajcari w 1/16, Peru w 1/8, Serbia zaś wywalczyła podium. Nasza drużyna po zaciętym meczu o finał przegrała po serii rzutów karnych z Włochami 2:3. w meczu o 3 miejsce pokonujemy Anglię 2:1.

Gratulujemy dzieciom udziału a rodzicom za doping i obecność.

SPARING W ZMIENNICY

Zawodnicy z trzech grup szkoleniowych wzięli udział w sparingu, który został zorganizowany na stadionie w Zmiennicy. Pogoda była typowo piłkarska, najpierw mocno popadało a później zaświeciło słońce, Ci którzy skorzystali z czynnego wypoczynku to na pewno wiele zyskali. Spotkania obfitowały w ciekawe akcje oraz piękne bramki. Cenne doświadczenie na pewno wkrótce zaprocentuje.

TURNIEJ W LESKU NA PIĄTKĘ

W turnieju wystąpiły trzy drużyny gospodarzy, dwie drużyny AP Sanok, Orzełek Bażanówka, Kolejarz Zagórz oraz nasza drużyna. Po rozegraniu 7 spotkań uplasowaliśmy się na 5 miejscu. Wystąpiliśmy w składzie: Pietryka Arek, Rogula Dawid, Wania Filip, Wilusz Adrian, Suwała Piotr, Lorenc Kamil, Dydek Jakub, Miszczyszyn Damian, Pilszak Kacper, Byczek Maximilian.

POŻEGNANIE FRANCJI Z DEISCHMANNEM 2017

Ostatnia runda Deichmanna rozegrana w Bykowcach przy pięknej słonecznej pogodzie przebiła sobotni finał Ligi Mistrzów. Do naszego zespołu Francji zawitał na dobre pozytywny duch piłkarski. Młodzi piłkarze rozegrali dwa wspaniałe, emocjonujące i widowiskowe mecze.

Pierwszy z Urugwajem był pokazem tego ze piłka nożna to nieustająca chęć zdobywania bramek. Akcja za akcja, bramka za bramka do ostatnich minut trzymały w napięciu tłumy fantastycznych kibiców. W drugim meczu z Chorwacja włączyła się do naszego zespołu radość z gry, ale większym plusem jest to ze zaczynamy szukać siebie na boisku. Ten mecz pokazał ze się ponownie nie boimy piłki, przeciwników, że mamy chęć do gry, a co najważniejsze pasjonująca radość z bycia na boisku i strzelaniu bramek. Każdy zaprezentował świetne zwody z piłka, odbiory, podania, podpowiadał koledze i kapitalne obrony przez bramkarza. Bramki w meczach strzelali Kuba Piegdoń oraz Franiu Wróbel, dzielnie bramki bronili na zmianę Miłosz Pietryka i Dawid Futyma. Z tylu odbierali piłki przeciwnikom Filip Szalajko oraz Szymek Dydek. Pomiędzy atakującymi i broniącymi pięknymi akcjami popisali się Mateusz Kolbuch, Franiu Rusnica i Kuba Grzyb. Dziękuje wszystkim rodzicom za wsparcie, bardzo fajny i kulturalny doping, organizatorowi i przede wszystkim dzieciom za piękne zaangażowanie w turnieju. Drużyna w składzie: Michał Zając, Wiktor Wojnicki, Kuba Piegdoń, Franiu Wróbel, Dawid Futyma, Gabrys Gerlach, Mateusz Kolbuch, Kuba Grzyb, Franiu Rusnica, Szymek Dydek i Miłosz Pietryka pokazali ze w piłce dzięki treningom można zrobić krok w przód i wejść w przyszłość piłkarskimi schodami na sam szczyt swoich marzeń.

IV MIEJSCE ŻAKÓW W JAŚLE

3 czerwca 2017r. kadra grupy Żak wzięła udział w turnieju międzynarodowy turniej o Puchar Posła na Sejm Pani Joanny Frydrych. Turniej został objęty patronatem honorowym przez byłego już reprezentanta Polski Pana Romana Koseckiego. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze na tle mocnych drużyn. Każdy z zawodników miał swoje przysłowiowe 5 minut, raz bramkarz, raz napastnik innym razem obrońca. Cieszy fakt, że drużyna się uzupełnia i jest trochę nieobliczalna.

DRUGIE MIEJSCE W SANOKU

W dniu 3 czerwca nasza drużyna z rocznika 2008 udała się do Sanoka na turniej SPAR BIAŁA GWIAZDA LEAGUE 2008. Orzełki po dobrej grze zajęły II miejsce ulegając drużynie AP Sanok.

SPARING NA PLUS

16 maja kadra grupy Żak wzięła udział w sparingu z AP Sanok. W 90 minutach na dwóch boiskach w lekko deszczowej pogodzie nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, dużo ciekawych dograń, fajne akcje no i co ważne, każdy oprócz bramkarzy strzelił bramkę. Fajne doświadczenie i mocna sesja treningowa.

OLIWIA DYKA NA FINAŁACH TYMBARKU W WARSZAWIE

Nasza wychowanka Oliwia Dyka w barwach Beniaminka przeżyła swoją największą dotychczasową przygodę z piłką. Miała zaszczyt reprezentować nasz region na finale turnieju „Z podwórka na stadion” o pucharu Tymbarka. Jej drużyna zajęła 4 miejsce w kategorii U-12. Gratulujemy Oliwce i życzymy jeszcze wielu sukcesów w piłce nożnej żeńskiej.

KOLEJNA PRZYGODA NASZYCH DZIECI

DEICHMANN

Kolejny etap rozgrywek Deichmann w Bykowcach. Tym razem stajemy na przeciw dwóm drużynom oraz…. pogodzie. Kolejny raz przyjeżdżamy licznie na turniej. Kadra licząca jedenastu chłopaków rozegrała bardzo ciekawe spotkania. Pierwszy mecz był imponująco emocjonujący. Nawet najpiękniejsze mecze mistrzostw świata nie przysporzyły tyle emocji rodzicom i trenerowi co mecz między Francja, a Urugwajem. Słupki, poprzeczki, genialne interwencje bramkarza, kontrataki, odbieranie piłek i wiele, wiele innych sytuacji o których można w pozytywnych słowach rozpisywać się. Tak nasza drużyna Francji pokazała charakter przez 25 minut. Rodzice kolejny raz stanęli na bardzo wysokim poziomie pod względem kultury dopingu. Drugi mecz już był walka i z reprezentacja Słowacji jak i wspomniana wcześniej pogoda. Jednak nam strach jest obcy, a przyjacielem piłkarska radość do gry. To uśmiechem zwycięzcami wszystko i dobra zabawa pomimo wyników które nie są dla nad ważne. Jako trener jestem dumny z tego ze mam świetnie zorganizowana drużynę jak i genialnie wspierających ja kibiców. Kolejne rozgrywki przed nami.

U-11 DEICHMANN

W pierwszej kolejce spotkań w turnieju Deichman nasza drużyna – WĘGRY – rozegrała trzy mecze z Francją, Argentyną i Australią.

Na trawie gramy pierwszy raz w tym roku, przystosowujemy sie do gry. Pierwszy mecz z Francuzami to mecz walki trochę słabsza I połowa i zdecydowanie lepsza druga połowa. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego i przegraliśmy 1:2 (Wilusz).

Kolejne spotkanie graliśmy mecz po meczu i byliśmy zmęczeni po pojedynku z Francuzami. Z Argentyną gramy wyrównanie w pierwszej połowie bramka za bramkę do wyniku 3:3, w drugiej części spotkania Argentyna kontruje nas 4 krotnie. Wynik końcowy 3:7 (Byczek, Wilusz x2).

Do ostatniego meczu przystępujemy wypoczęci mocno zmobilizowani, przenosi się to na korzystny wynik dla naszej drużyny 6:1 (3x Wilusz, 2x Byczek, Mazur).

Skład: Frydrych Adrian, Wilusz Adrian, Byczek Maximilian, Suwała Piotr, Mazur Miłosz, Bodzioch Adam, Miszczyszyn Damian, Dąbrowski Przemek, Wróbel Kamil.

BENIAMINEK KIDS LIGA – BIALI BRZOZÓW WYGRYWAJA

23 kwietnia odbył się finał Beniaminek Kids Ligi. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze. Biali Brzozów zwyciężają zasłużenie nie przegrywając meczu, a w finale pokonują Beniaminek Girls 4:0. Brzozów Team zajmuje 4 miejsce, a Waleczne Orzełki atakując z ostatniej pozycji w tabeli wspięły się na 7 lokatę. Orły Murawy w starszej kategorii utrzymały 8 miejsce. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy rodzicom za kibicowanie.

OLIWIA DYKA NA FINAŁACH TYMBARKU W WARSZAWIE

Jak informowaliśmy jakiś czas temu nasza wychowanka Oliwka Dyka (rocznik 2005) przeszła na zasadzie wypożyczenia do naszego partnera Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Oliwka ma możliwość pracy w grupie żeńskiej Beniaminek Girls. Drużyna dziewcząt w kończącym się tygodniu została zwycięzcą finału wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Efektem tego wydarzenia będzie możliwość rywalizowania z najlepszymi zespołami żeńskimi z całego kraju na Stadionie Narodowym w Warszawie. Systematyczna praca na treningach zaczyna przynosić efekty!!! Oliwce życzymy samych pozytywnych emocji na reprezentacyjnym stadionie oraz udanych występów w krajowym finale „ Z podwórka na stadion”. Jest to ogromna motywacja do pracy zarówno dla zawodników naszej Szkółki jak i rodziców oraz trenerów. Mamy nadzieję, że kolejni zawodnicy, przez ciężką pracę połączoną z pasją i zaangażowaniem, mogą pójść „śladami” Oliwki. Wszyscy pracujemy jeszcze mocniej, a Oliwce życzymy sukcesów w stolicy!!!

PASJA! PRACA! MARZENIA!

WYNIKI III KOLEJKI BENIAMINEK KIDS LIGI

W niedzielę 2 kwietnia 2017r. cztery nasze drużyny rywalizowały w III kolejce BKL. Dwa nasze zespoły znajdują się na czołowych miejscach w kategorii 2008 i młodsi, Orły Murawy i Waleczne Orzełki zbierają cenne doświadczenie na tle starszych i mocniejszych zespołów.

Strzelcy bramek:
– Brzozów Team: Paczkowski Karol 10, Owsiany Kamil 6, Bober Piotr 5, Piertyka Szymon 2, Szymański Szymon, Krowiak Filip, Celejowski Grześ
– Waleczne Orzełki: Supel Łukasz 2, Myćka Gabriel.

SPARING SKRZATÓW

W niedzielny słoneczny poranek nasze skrzaty w jedenastoosobowym składzie wyruszają na sparing do Kolejarza Zagórz…

Jak przystało na prawdziwego piłkarza każdy zagrzał w sobie piłkarskiego ducha do gry. Uśmiechy, radość z gry, wzajemna pomoc na boisku oraz kultura to nasze atuty. Zagraliśmy dwoma zespołami 4+1. Zdobyliśmy cały worek bramek. Z meczu na mecz widać ze zespół zaczyna się rozumieć i co raz więcej dzieci zaczyna podnosić głowę do góry bacznie obserwować sytuacje na boisku. Na końcu odbył się w przyjaznej atmosferze konkurs rzutów karnych. Dziękujemy za zaproszenie na dzisiejszy sparing. Dziękuje również wszystkim skrzatom za liczne przybycie oraz rodzicom za pomoc i doping.

TURNIEJ SKRZATÓW W SANOKU

Nabieramy wiatru w żagle i wypływamy na szerokie wody piłkarskiego świata. Tak można opisać nasz udział w Piłkarskim Festiwalu Charytatywnym w Sanoku…

19 marca 2017 roku dziewięciu skrzatów z Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów stanęło kolejny raz oko w oko z innymi zespołami w wspaniałej i jakże radosnej grze jaka jest piłka nożna. Rywalizowaliśmy z drużynami Wilczki Lesko, AP Sanok, Grundwald Budziwój, Stal Rzeszów, Orlik Przemyśl, Perfect Przeworsk oraz Remix Niebieszczany. Rozegraliśmy siedem meczy po 12 minut w szczytnym celu, aby pomoc Piotrowi Lisowskiemu. Każdy skrzat grał z meczu na mecz co raz lepiej strzelając bramki za bramka. Pod koniec, gdy żagle w pełni sie rozwinęły wygraliśmy mecz a później zremisowaliśmy. Dzieci w wolnej chwili wymieniały się kartami z innymi swoimi rówieśnikami poznając przy tym inne zespoły i piłkarzy. Każdy otrzymał od organizatora poczęstunek i dyplomy. Dzisiaj kapitanem na naszym okręcie był Dominik Bienczak, a nawigatorem Igor Marczak, którzy otrzymali nagrody indywidualne. Każdy ze skrzatów zasługuje na pochwale od trenera za to ze grali z radością na twarzy.

Jakub Brajewski.

PODSUMOWANIE TURNIEJU BENIAMINEK KROSNO CUP ROCZNIK 2009

11 i 12 marca nasza kadra rocznika 2009 rywalizowała w gronie 18 zespołów z Polski i nie tylko w turnieju Beniaminek Krosno Cup….

W pierwszym dniu turnieju rywalizowaliśmy w swojej grupie ze zmiennym szczęściem. Pierwsze mecze to gra nerwów i mnóstwo błędów, gdzie na tym poziomie są już niedopuszczalne. Trzeci mecz to super gra i pewne zwycięstwo z Czarnymi Kraków, czwarty mecz z Wisłoką Dębica tak zwany „mecz nie wykorzystanej szansy” wygrywając 2:0 dajemy sobie strzelić trzy bramki w samej końcówce meczu. Ostatni mecz w grupie to remis z Glinikiem Gorlice 1:1. Kończymy rozgrywki w swojej grupie na 4 miejscu premiowanym do gry w srebrnej grupie w przyszłym dniu turnieju.

W drugim dniu nasza forma jest również niestabilna co powoduje, że wygrywamy tylko jeden mecz i zajmujemy 6 miejsce w srebrnej grupie. Był to pierwszy tak prestiżowy turniej dla tego rocznika. Takie doświadczenie zaprocentuje na przyszłość, a na razie schodzimy na ziemię i skupiamy się na pracy na treningach.

Nasze wyniki:

I dzień:

Mosir Brzozów – MFK Vranov nad Topl’ou 0:2

Mosir Brzozów – Beniaminek Krosno 1:7 (Bober Piotr)

Mosir Brzozów – AP Czarni Kraków 4:3 (Owsiany Kamil, Paczkowski Karol, Cyparski Oliwier, Krowiak Filip)

Mosir Brzozów – Wisłoka Dębica 2:3 (Owsiany Kamil, Cyparski Oliwier)

Mosir Brzozów – Glinik Gorlice 1:1 (Bober Piotr)

II dzień:

Mosir Brzozów – Dap Dębica 1:2 (Bober Piotr)

Mosir Brzozów – Orlik Przemyśl 1:4 (Paczkowski Karol)

Mosir Brzozów – Czarni Kraków 3:5 (Szpak Patryk, Cyparski Oliwier, Krowiak Filip)

Mosir Brzozów – Kap Bardomed 3:2 (Owsiany Kamil x2, Cyparski Oliwier)

Mosir Brzozów – Tempo Nienaszów 1:2 (Krowiak Filip)

SPARING SKRZATÓW

W poniedziałkowe deszczowe popołudnie nie odstraszyło dzieci do rozegrania sparingu z szkółka piłkarska Kolejarz Zagórz.

Mecze rozegraliśmy na bardzo przytulnej dla oka hali w Szkole Podstawowej nr 1 w Humniskach. Chłopcy z Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów zameldowali w licznym 16-sto osobowym gronie. Każdy z nich był zaopatrzony w uśmiech, radość i bardzo dużo chęci do gry w piłkę. Trenerskim okiem można stwierdzić ze wielu z naszych podopiecznych zaczyna robić postępy a niektórzy bardzo duże. Rozegraliśmy bardzo dużo przyjaznych spotkań meczowych, w których padło masę bramek. Pod koniec odbył się wspólny konkurs rzutów karnych. Dla dzieci wkradł się drobny poczęstunek w postaci pierniczków czekoladowych. Dziękuje za tak liczne przybycie dzieci jak i rodziców.

ORZEŁKI NA CZWÓRKĘ W SANOKU

Młodzik starszy rozegrał swój ostatni turniej halowy w okresie zimowym, teraz skupiamy się tylko na przygotowaniu do rundy rewanżowej w lidze podkarpackiej. Poziom gry, dyspozycja dnia i nasza forma pozwoliły nam tylko na zdobycie 4 miejsca. Za dużo popełniliśmy błędów, aby myśleć o wyższej lokacie. Nasza drużyna na tle mocnych rywali zaprezentowała się dobrze, a kilku naszych zawodników pokazało, że już są w dobrej formie, ale część chłopców musi jeszcze mocniej popracować.

Nasze wyniki:

Orzełki – Ekoball Sanok 0:1

Orzełki – Wojak Wojaszówka 1:1 (Sobota)

Orzełki – Orzełek Bażanówka 3:1 (Wolanin, Zgłobicki, Babirecki)

Orzełki – SMS Jarosław 1:2 (Bober)

Orzełki – AP Sanok 2:0 (Rachwałx2)

Orzełki – Wilczki Lesko 2:2 (Babirecki, Bober)

Orzełki – Stal Łańcut 5:1 (Bober x2, Rachwał, Babirecki, Florek)

MŁODZIK MŁODSZY ZDOBYWCĄ PUCHARU W OLSZANICY

W ostatnią sobotę udaliśmy się na kolejną odsłonę turnieju organizowanego przez OZPN Krosno. Tym razem do rywalizacji przystąpili chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi. W imprezie udział wzięły: Orzełki Brzozów, Sanovia Lesko I i II, Bieszczady Ustrzyki Dolne, Kolejarz Zagórz oraz gospodarz z Olszanicy. Sześć drużyn zostało podzielone na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup oraz drużyny, które zajęły drugie miejsca spotkały się w fazie pucharowej.

Dobra gra Orzełków pod każdym względem pozwoliła na wyjście z grupy i rywalizację o najwyższe cele. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania, prowadząc zbilansowaną i ciekawą grę całego zespołu. Dowodem na to może być fakt, iż straciliśmy tylko jednego gola w całym turnieju, a w końcowym rozrachunku stanęliśmy na najwyższym stopniu podium zwyciężając w całej imprezie.

Skład zwycięskiej ekipy:

Emilian Kulon (2008), Adam Nowak, Szymon Niemiec, Filip Zubel, Jakub Herbut, Oliwia Dyka, Dawid Wacek, Kacper Kaczkowski, Krystian Paczkowski, Jakub Kmiotek, Mateusz Mendyka.

Garść statystyk:

Grupa:

Orzełki Brzozów 1:1 Sanovia Lesko II

Orzełki Brzozów 2:0 Sanovia Lesko I

Półfinał:

Orzełki Brzozów 1:0 Bieszczady Ustrzyki Dolne

Finał:

Orzełki Brzozów 1:0 Sanovia Lesko II

PASJA! PRACA! MARZENIA!

2007 NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM

Konsekwencja w realizowaniu założeń, upór, walka do końca, wspólne dążenie do obranego sobie celu i pokaz tego jak powinna wyglądać drużyna. To tylko niektóre narzucające się pozytywne określenia orlików starszych w sobotnim turnieju na własnym terenie…

Po trzech grupowych zwycięstwach nasi młodzi piłkarze zawitali do „czwórki” z kompletem punktów. Później na naszej drodze stanęli bardzo niewygodni goście z Nienaszowa. Po trafieniu Kamila Lorenca goście zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. Wysoka skuteczność w tym elemencie i 3 błędy rywali premiowało nas do meczu o złoto. W finale spotkaliśmy się z ActivPro Rymanów, drużyną, którą w grupie ograliśmy 2:1. W finale jednak przyjezdni zawiesili poprzeczkę nieco wyżej. Dość długo po bramce Miłosza Mazura nie byliśmy pewni końcowego sukcesu, gdyż drużyna z Rymanowa przeprowadzała groźne ataki. Dopiero bramka w końcówce ostudziła emocje i mogliśmy unieść ręce w geście triumfu.

Wystąpiliśmy w składzie: Frydrych Adrian, Mazur Miłosz, Byczek Max, Lorenc Kamil, Dydek Jakub, Dydak Patryk, Wilusz Adrian, Wróbel Kamil, Miszczyszyn Damian, Dąbrowski Przemysław.

Na koniec wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Statuetka najlepszego bramkarza turnieju powędrowała do Adriana Frydrycha, który podczas 70 minut boiskowych zaledwie 2 razy wyciągał piłkę z siatki.

Organizatorzy, trenerzy oraz główni aktorzy dzisiejszego dnia składają podziękowania rodzicom zaangażowanym w organizację poczęstunku.

WYNIKI:

MOSIR BRZOZÓW- Remix Niebieszczany 4:0

MOSIR BRZOZÓW- ActivPro Rymanów 2:1

MOSIR BRZOZÓW- Otryt Lutowiska 3:0

MOSIR BRZOZÓW- Tempo Nienaszów 1:1

MOSIR BRZOZÓW- ActivPro Rymanów 2:0

SANOK WINTER CUP 2017 – ROCZNIK 2006!

W sobotni poranek udaliśmy się na turniej Winter Cup 2017. Tym razem do walki stanęli przedstawiciele rocznika 2006. Więcej w rozwinięciu…

Udział w turnieju stał do końca pod znakiem zapytania, a powodem takiej sytuacji była duża liczba nieobecnych osób z różnych powodów (nie zawsze poważnych). Udało się jednak skompletować drużynę i wyjechać do Sanoka. Turniej rozpoczynamy od dwóch minimalnych porażek, jednak sposób prowadzenia gry napawa optymizmem. Kolejne spotkania potwierdzają naszą dobrą dyspozycję i odnosimy dwa zwycięstwa oraz remis. Ostatni mecz i walka o podium. Ciekawe i zacięte spotkanie obfitujące w gole oraz zwroty akcji. Niestety przegrywamy jedną bramką. Wyrównany poziom i małe różnice punktowe w tabeli powodują, że spadamy na 6 miejsce.

Chcieliśmy podziękować rodzicom, którzy byli zaangażowani w ten wyjazd zapewniając transport oraz wsparcie naszych piłkarzy w Sanoku. Na wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy, którzy mimo niesprzyjających okoliczności rozegrali bardzo dobry turniej. Indywidualna „laurka” należy się Krystianowi Paczkowskiemu zdobywcy 10 goli oraz najmłodszemu uczestnikowi imprezy, bramkarzowi Emilianowi Kulonowi (rocznik 2008), który kapitalnie bronił dostępu do naszej bramki.

Kadra zawodnicza: Emilian Kulon, Jakub Kmiotek, Kacper Gowda, Oliwia Dyka (1), Miłosz Mazur, Szymon Niemiec, Dawid Wacek (3), Krystian Paczkowski (10), Mateusz Mendyka.

ROCZNIK 2009 ZDOBYWCĄ TURNIEJU OZPN W SIENIAWIE

26 lutego kadra rocznika 2009 rozegrała turniej o puchar Prezesa OZPN Krosno w Sieniawie.

Widać było już od pierwszego meczu, że dyspozycja zawodników w tym dniu pozwoli na wysokie loty. Z meczu na mecz drużyna rozpędzała się gromiąc rywali. W przedostatnim swoim meczu mierzymy się z Beniaminkiem w spotkaniu decydującym o miejscu na podium, lecz i ten rywal nam nie straszny. Przeciwnikowi nie dajemy się rozpędzić, a grę prowadzimy na połowie przeciwnika, szybkie składne akcje pozwalają nam już po sześciu minutach gry prowadzić 3:0, do końca meczu obraz gry niewiele się zmienia mimo to, że tracimy jedną bramkę. Stało się faktem, tylko jeden mecz dzieli nas od wygrania turnieju. W meczu z Wilczkami Lesko koncert gry ofensywnej daje Bober Piotr i Paczkowski Karol, a w obronie profesor Oliwier Cyparski nie pozwala przeciwnikowi zbliżyć się do naszej bramki. Pierwsze miejsce nasze.

Dziękuję chłopakom za wiarę i walkę oraz za piękną grę, a rodzicom za doping.

Skład: Bodzioch Radosław, Paczkowski Karol, Owsiany Kamil, Cyparski Oliwier, Bober Piotr, Krowiak Filip, Szapak Patryk, Pietryka Szymon, Barbara Adrian.

Najlepsi nasi strzelcy to Paczkowski Karol 10bramek, Bober Piotr 8 bramek.

Na uwagę zasługuje fakt, że bracia Paczkowscy w dwóch dniach zdobywają 29 bramek, Karol w sobotę w Kielnarowej 9 w Sieniawie 10, jego starszy brat na turnieju w Sanoku zdobywa 10 bramek.

Gratulujemy braciom, a innym zawodnikom cierpliwości w pobijaniu tego rekordu.

Tabela:

1.         Mosir Brzozów 21 pkt

2.         Beniaminek 18

3.         Activ Pro zieloni 12

4.         Kolejarz Zagórz 11

5.         Przełomek Besko 8

6.         Activ Pro biali 7

7.         Wilczki Lesko 2

8.         Orzełek Bażanówka 1

PODSUMOWANIE FESTIWALU W KIELNAROWEJ ROCZNIK 2007, 2009

W sobotnie 25 lutego nasze dwie grupy wzięły udział w Festiwalu Piłkarskim Grunwald CUP w Kielnarowej. Głównym celem nie było zdobycie pucharu oraz wspólna gra i zabawa z piłką…

W przedpołudnie grupa orlika starszego mieli okazję sprawdzić swoje siły z rówieśnikami z Rzeszowa, Krosna, Leska, Niepołomic, Budziwoju i Frysztaka. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym po 12 minut ciągłej gry. Odnieśliśmy tylko jedno zwycięstwo z GAP Frysztak 5:0 po czterech trafieniach Maxymiliana Byczka i jednym Kuby Dydka. Najcenniejsze jednak jest to, że wynosimy kolejne boiskowe doświadczenia co z pewnością zaprocentuje na kolejnych tego typu imprezach. Na koniec każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym medalem.

Wystąpiliśmy w składzie: Byczek Max, Dąbrowiecki Przemysław, Dydek Jakub, Fedyna Marcin, Miszczyszyn Damian, Nogaj Filip, Suwała Piotr, Wania Filip, Wróbel Kamil, Pytlak Adrian, Pilszak Kacper, Lasek Bartosz.

Wyniki:

Mosir Brzozów-KAP Bardomed 0:8

Mosir Brzozów-Wilczki Lesko 1:3 (Byczek)

Mosir Brzozów-Puszcza Niepołomice 0:5

Mosir Brzozów -GAP Frysztak 5:0 (Byczek x4, Dydek)

Mosir Brzozów-Ziomki Rzeszów 3:1 (Dydek)

Mosir Brzozów-Grunwald 2:2 (Byczek x2)

Mosir Brzozów-LPFA Rzeszów 1:2 (Pytlak)

Po orliku starszym na tej samej hali od godz. 12:30 na tych samych zasadach rywalizowała grupa Żak. Tutaj kadra liczyła tylko 10 chłopców (Napora Adrian, Szymański Szymon, Supel Łukasz, Koneczko Krystian, Kostka Krzysztof, Wojtuń Dawid, Śliwiak Jakub, Kwolek Tymoteusz, Adamski Oliwier, Paczkowski Karol) niestety cześć dzieci nie chciało skorzystać z tej oferty!!! nie podając przyczyny swej nieobecności.

Strzelcem wyborowym tego festiwalu okazał się Karol Paczkowski zdobywając 9 bramek. Festiwal okazał się fajną możliwością sprawdzenia swoich możliwości na tle drużyn nie tylko z Podkarpacia.

Wyniki:

Mosir Brzozów- Sokół Sokołów Młp. 0:0

Mosir Brzozów- Wilczki Lesko 3:2 (Paczkowski Karolx 3)

Mosir Brzozów- GAF Głogów Młp. 1:3 (Paczkowski Karolx3)

Mosir Brzozów- Grunwald Budziwój I 0:1

Mosir Brzozów- Grunwald Budziwój II 3:1 (Paczkowski Karolx2, Konieczko Krystian)

Mosir Brzozów- BKS Lublin 3:1 (Paczkowski Karol x3)

Mosir Brzozów- LPFA Rzeszów 0:2

V MIEJSCE NA SANOK WINTER CUP

SPARINGOWO

W sobotę nasze dwie grupy rocznik 2008 i 2009 w wyjazdowym sparingu zmierzyły się z Beniaminkiem.

Było to bardzo dobre przetarcie przed zbliżającymi się prestiżowymi turniejami. Wyniki rocznika 2008 10:14 rocznik 2009 11:16.

Już za tydzień rocznik 2009 rozegra dwa turnieje. W sobotę część grupy uda się do Kielnarowej na festiwal piłkarski, a kadra tego rocznika w niedzielę uda się do Sieniawy na turniej o puchar OZPN Krosno. Kadra rocznika 2008 w niedzielę jedzie na turniej do Głogowa Młp.

W miniony czwartek nasze Skrzaty rozegrały wyjazdowy sparing z AP Sanok. Było mnóstwo zabawy dużo bramek i ciekawej gry. Grupa się bardzo rozkręca co dobrze prognozuje na przyszłość. W tej grupie planujemy trochę zmiany tak aby dać jeszcze większą możliwość rozwoju małym piłkarzom.

SANOK WINTER CUP 2008!

Ostatnia sobota była dniem wyjazdu orlików młodszych na turniej Sanok Winter Cup 2017. Więcej w rozwinięciu. Chłopcy urodzeni w 2008 (i młodsi) roku brali udział w cyklicznej imprezie piłkarskiej Sanok Winter Cup 2017. Mimo ogromnego zaangażowania i chęci pokazania się z jak najlepszej strony ten turniej nie należał do udanych w naszym wykonaniu. Kolejne doświadczenie zebrane, możliwość gry z drużynami z całego województwa będzie przynosiła korzyści w przyszłości, a przed nami wiele gier szkoleniowych i turniejów. Skupiamy się na ciężkiej pracy podczas treningów, a już w najbliższą sobotę mecze szkoleniowe w Krośnie.

MŁODZIK STARSZY NA GRUNWALD INDOOR CUP

11 lutego młodzik starszy rozegrał na hali w Kielnarowej swój turniej. W tym dniu mogliśmy się zmierzyć z zespołami z Podkarpacia i Małopolski. Wymiary hali pozwoliły na grę 6+1 w czasie 18 minut ciągłej gry. Nasz zespół zaprezentował się dobrze choć widać, że do pełnej formy jeszcze trochę nam brakuje. Zajmujemy IV miejsce w turnieju za zespołami Orlik Przemyśl, Korona Beskidu, Glinika Gorlice i Grunwaldu Budziwój. Nasze wyniki:

Orzełki – Głogovia Głogów Młp. 2:0 (Bober x2)

Orzełki – Glinik Gorlice 0:6

Orzełki – Orlik Przemyśl 0:2

Orzełki – DAP Dębica 1:0 (Bober)

Orzełki – Wilczki Lesko 0:1

Ciężki okres przed nami, bo liga już na początku kwietnia. Wiemy, że mamy bardzo mocne drużyny w grupie, które w okresie przygotowawczym nie próżnują. Musimy mocno pracować, a frekwencja na treningach musi być 100%. Wymaga to pewnych poświeceń, ale zaangażowanie wszystkich zawodników zapewni wymierny efekt.

PIERWSZE PRZETARCIE ŻAKÓW W DUKLI

4 lutego 2017r. zawodnicy z grupy Żak trenujący pierwszy rok udali się do Dukli na turniej halowy. Dla większości był to pierwszy albo drugi turniej w małej karierze sportowca. Wynik w tym turnieju nie był najważniejszy, lecz przetarcie turniejowe. Mimo 8 miejsca nie martwimy się, lecz mocno pracujemy. Olbrzymim pozytywem było wyróżnienie naszego bramkarza Adriana Napory, został on najlepszym bramkarzem turnieju. Gratulujemy.

Nasze wyniki:

Mosir Brzozów – Mosir Dukla 0:2

Mosir Brzozów – UKS 6 Jasło 0:1

Mosir Brzozów – Remix Niebieszczany 0:2

Mosir Brzozów – Wilczki Lesko 0:3

Mosir Brzozów – Kolejorz Zagórz 1:2

Mosir Brzozów – AP Jasło0:1

Mosir Brzozów – UKS Tempo Nienaszów 0:3

FESTIWAL W GŁOGOWIE MŁP. 2008

W drugim Festiwalu Piłkarskim organizowanym przez GAF wzięło udział 6 zespołów: Stal Rzeszów, TG Sokół Sokołów Młp., Orzełki Brzozów, UKS Ikar Głogów Młp oraz dwie drużyny gospodarzy GAF Głogów Małopolski.

Zgodnie z regulaminem festiwalu nie były prowadzone żadne klasyfikacje. Mimo tego zawodnicy pozostawili na boisku dużo serca. Szczególne pochwały należą się naszym młodym zawodnikom, którzy uzyskali niezły bilans wygrywając cztery mecze, dwa remisując i w czterech minimalnie ulegli swoim rówieśnikom.

Po zawodach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Najlepsi zawodnicy z każdego zespołu zostali nagrodzeni statuetkami. W naszej drużynie został wyróżniony Gabriel Myćka.

IV MIEJSCE ŻAKÓW W TURNIEJU WINTER CUP SANOK

Drużyna Żaków dobrze spisała się na turnieju w Sanoku, może gra nie zachwycała, ale w tym dniu to było zasłużone miejsce. Na tle rywali z całego Podkarpacia wypadliśmy dobrze. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Stalowej Woli, drugie miejsce przypadło gospodarzom na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Resovi Rzeszów.

I MIEJSCE W DYNOWIE

Bardzo dobry turniej rozegrała drużyna młodzika młodszego wygrywając wszystkie 5 spotkań z bilansem bramkowym 13-0!

Drużyna wystąpiła w składzie: Wilusz Adrian, Suwała Piotr, Rogula Dawid, Pytlak Adrian, Fedyna Marcin, Miszczyszyn Bartosz, Miszczyszyn Damian, Mazur Miłosz, Frydrych Adrian (najlepszy bramkarz turnieju), Dydek Jakub, Byczek Maximilian (najlepszy strzelec-5 bramek), Dąbrowski Przemek.

ORLIK MŁODSZY WYGRYWA TURNIEJ W DUKLI

27 stycznia chłopcy z rocznika 2008 uczestniczyli w turnieju piłkarskim w Dukli. Dobra gra od początku imprezy pozwoliła na uzyskiwanie przewagi nad przeciwnikami, a co za tym idzie wygrywanie poszczególnych spotkań. Nasi zawodnicy z każdym meczem czuli się coraz bardziej pewnie, a to przekładało się na jakość gry. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Hubert Frydryk, który został wybrany do „drużyny marzeń” całego turnieju. Poniżej przedstawiamy garść statystyk z turnieju. Zwycięzcami turnieju zostali: Emilian Kulon, Patryk Dydak, Piotr Gładysz, Igor Barbara, Kacper Szpak, Adam Winiarski, Szymon Dąbrowiecki, Hubert Frydryk.

RUNDA I (grupa)

Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów 0:1 Akademia Piłkarska Jasło

UKS Tempo Nienaszów 1:3 Sz.P.MOSiR Brzozów (2 x Patryk Dydak, Gabriel Myćka)

MOSiR Dukla II 0:3 Sz.P.MOSiR Brzozów (Hubert Frydryk, Igor Barbara, Gabriel Myćka)

PÓŁFINAŁ

UKS 6 Jasło 0:3 Sz.P.MOSiR Brzozów (2x Szymon Dąbrowiecki, Gabriel Myćka)

FINAŁ

MOSiR Dukla I 1:3 Sz.P.MOSiR Brzozów (2x Szymon Dąbrowiecki, Adam Winiarski)

MŁODZIK MŁODSZY NA DWÓCH TURNIEJACH

W ostatnim tygodniu chłopcy urodzeni w 2006 roku (i młodsi) wzięli udział w dwóch turniejach piłkarskich.

Pierwszy z nich to Beniaminek Krosno Cup. Silnie obsadzona dwudniowa impreza piłkarska z zespołami z najwyższej krajowej półki. Niestety tego turnieju do udanych zaliczyć nie możemy i zajmujemy ostatnie miejsce. Zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości, gdyż zespoły ekstraklasowe czy przedstawiciele elitarnych akademii piłkarskich pokazały nam nasze słabości i obszary, w których znacznie musimy się poprawić.

Drugim wydarzeniem sportowym, w którym wzięlismy udział był turniej w Dukli. Znacznie lepsza dyspozycja zawodników pozwoliła na momentami dobrą grę, a efektem tego było zajęcie trzeciego miejsca. Nie obeszło się również bez nagrody indywidualnej, którą otrzymał Krystian Paczkowski. Został on wybrany do „drużyny marzeń” turnieju.

W turniejach udział brali:

Wilusz Adam, Frydrych Adrian, Wilusz Adrian, Mazur Miłosz, Gowda Kacper, Sobota Kacper, Paczkowski Krystian, Kaczkowski Kacper, Mendyka Mateusz, Wacek Dawid, Niemiec Szymon, Byczek Maksymilian.

Mamy nadzieję że licznie rozgrywane zawody na różnym poziomie i z różnymi przeciwnikami będą cennym elementem przygotowań do rewanżowej rundy w podkarpackiej lidze młodzików. Bierzemy się mocno do pracy!

IV MIEJSCE MŁODZIKÓW STARSZYCH W DUKLI

OBÓZ ZIMOWY JUŻ ZA NAMI

W okresie od 16.01.2017 do 19.01.2017 zorganizowano obóz dla młodych piłkarzy w Zespole Szkół w Starej Wsi. Zajęcia były prowadzone w godzinach od 8:30do 15:00. Organizatorami byli Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów oraz Stowarzyszenie Sportowe „Orzełki Brzozów”. Udział w obozie wzięło łącznie 39 podopiecznych.

Podczas zgrupowania dzieci miały zapewnione posiłki, treningi, gry, testy sprawnościowe, basen, film, ping ponga, piłkarzyki, zabawy na śniegu, ognisko, zajęcia plastyczne, turnieje Ligi Mistrzów i Europy oraz rozgrywki na konsoli w FIFE. Uczestnictwo dzieci w obozie pozwoliło trenerom na lepsze poznanie podopiecznych pod względem umiejętności piłkarskich jak ich charakteru. W każdym dniu zapewniona była ciepła herbata oraz woda uzupełniana do bidonów przez opiekunów. Obozowicze wykazali się charyzma, wielkim zaangażowaniem w zajęcia, kulturą i wzajemna pomocą. W ostatnim dniu rozegraliśmy wewnętrzny turniej. Udział wzięły następujące zespoły: Real Madryt, FC Barcelona ,Manchester United F.C. ,Chelsea F.C. ,Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Legia Warszawa i Wisła Kraków. Zwycięzcą edycji Ligi Mistrzów została drużyna Borrusia Dortmund a Ligi Europy Manchester United. Gratulujemy, lecz dla nas wszyscy byli wygranymi. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć trenerom Paweł Szalajko, Jakub Brajewski, Mateusz Ostrowski, Konrad Ryba, Paweł Jurkiewicz oraz Wojciech Niezgodzki. Mamy nadzieję, ze ten wspólny czas został wykorzystany maksymalnie i pozytywnie zaprocentował w nasze umiejętności piłkarskie.

Trener Ryba: Chcąc podsumować testy sprawnościowe jako cześć naszego obozu należy podkreślić wysoki poziom zaangażowania obozowiczów we wszystkie odbywające się zajęcia. Po oficjalnym przywitaniu część osób udała się na małą sale na testy. Później uczestniczyły w nich inne grupy. Posłużyły nam one do sprawdzenia aktualnego poziomu sprawności ogólnej jak również umiejętności technicznych. W przyszłości wyniki te posłużą nam jako materiał porównawczy postępów treningowych. Pierwsza próba to skok w dal z miejsca. „MOC” czyli połączenie siły z szybkością na pewno jest naszym atutem. Nieustające rekordy i zadowolenie z osiąganych wyników na pewno o tym świadczą. W drugiej próbie szybkość musieliśmy połączyć z techniką. Panowanie nad piłką w slalomie i pokonanie linii mety w jak najszybszym tempie było kolejnym zadaniem. Celność, czyli trzeci test dotyczący dokładności strzału wzbudził największe zainteresowanie. Zawodnicy w kilku próbach musieli trafić w punktowane pola na bramce, zgarniając największą pulę za te najtrudniejsze do obrony przez bramkarza. Ostatnią próbą była żonglerka. Każdy w dwóch próbach w wyznaczonym polu starał się utrzymać piłkę w powietrzu jak najdłużej. Całość testów została oceniona w systemie 100 punktowym. Każdy uczestnik otrzymał szczegółowe wyniki oraz liczbę przyznanych punktów. Osoby o największej sumie punktów zostały nagrodzone na zakończenie obozu.

KLASYFIKACJA:

1. Paczkowski Krystian-78 pkt

2. Lorenc Kamiil-77 pkt

3. Dydek Jakub-76 pkt

4. Mazur Miłosz-75 pkt

5. Myćka Gabriel-74 pkt

6. Niemiec Szymon-72 pkt

PODSUMOWANIE PROFBUD LIGI

W sobotę rozegraliśmy ostatnia kolejkę zmagań w Lidze Europy w kategorii U-10. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal i dyplom dla drużyny. Tegoroczne zmagania w PROFBUD Lidze rozpoczęliśmy 13 listopada. Trzy kolejki zostały rozegrane w dwóch grupach.  Rywalizowaliśmy z takimi drużynami jak Stal Mielec, DAP Dębica, Sandecja Nowy Sącz, Grunwald Budziwój oraz Beniaminek Krosno. W każdej kolejce rozgrywaliśmy 5 spotkań po 18 minut, każdy z każdym. po trzech kolejkach drużyny z dwóch grup zostały przydzielone według pozycji do gry w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy. My trafiliśmy do Ligi Europy i oprócz znanych już nam drużyn z Mielca i Budziwoju dołączyły do nas Goal Nowy Sącz, Orzełek Bażanówka i Szóstka Jasło z którymi rozegraliśmy następne trzy kolejki. Cenne minuty spędzone na boisku oraz rywalizacja z mocnymi przeciwnikami pozwalają zdobyć doświadczenie oraz rozwinąć umiejętności naszych zawodników.

A na koniec trochę statystyk z turnieju ze strony Beniaminka: kategoria u-10

  • 12 zespołów
  • 180 spotkań
  • 3240 rozegranych minut
  • łącznie 892 bramki
  • średnia goli na mecz to 4,95, czyli piłka do bramki wpadała średnio co 3 minuty i 38 sekund.

Contact Us