2016 Wydarzenia + Zdjęcia

II MIEJSCE SKRZATÓW W BESKU

W dniu 17.12.2016r Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów wzięła udział w memoriale Jana Macko. Na turnieju wystawiły się drużyny:
– Beniaminek Krosno
– MOSiR Dukla
– MOSiR Brzozów
– Akademia Sanok
– Przelomek Besko
– Kolejarz Zagórz.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Nasi najmłodsi piłkarze pokazali się z genialnej strony. Rozegrali 5 wspaniałych meczy. Radością jeszcze większa jest to ze nie przegraliśmy żadnego meczu. Wygrywamy trzy mecze i dwa remisujemy. Ostatecznie ocieramy się o pierwsze miejsce i zajmujemy wspaniałą druga lokatę!!! Ten mroźny lecz słoneczny dzień obfitował w ogromne ilości szczęścia, radości, pozytywnych wrażeń i masę uśmiechu. Organizator zapewnił nam miły poczęstunek, medale, puchar i dyplom za co im DZIĘKUJEMY.

NASI TRENERZY NA SZKOLENIACH

Nasi trenerzy oprócz swojej wiedzy ciągle się doszkalają. Miło nam poinformować, że trener naszej szkółki odbył półroczny kurs trenerski, którego efektem jest dyplom UEFA A oraz Licencja PZPN A umożliwiająca pracę praktycznie na każdym poziomie rozgrywkowym. Trenerowi Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Trener Szałajko i Jurkiewicz wzięli udział w kursokonferencji „Grassroots”, która odbyła się w  (8.11) w hali MOSiR w Łańcucie. Prze ponad sześć godzin wsłuchiwali się w prelekcje, a następnie obserwowali zajęcia praktyczne prowadzone przez zaproszonych gości.

Kursokonferencję otworzył Wojciech Zając – wiceprezes ds. szkoleniowych Podkarpackiego ZPN, w towarzystwie trenera – koordynatora Henryka Rożka, Jana Domarskiego – przewodniczącego Rady Trenerów oraz Ryszarda Kuźmy – członka tego gremium. Polski Związek Piłki Nożnej reprezentował Przemysław Prętkiewicz z Departamentu Grassroots – koordynator kursokonferencji oraz prelegenci w osobach: Miłosza Stępińskiego, Michała Libicha, Michała Naulewicza, W otwarciu kursokonferencji uczestniczył także Marcin Papierz – redaktor naczelny magazynu „Asystent trenera”, który zainteresowani mogli nabyć, na specjalnie zorganizowanym stoisku.

Licznie zgromadzeni trenerzy zapoznali się z tematyką zmian w unifikacji szkolenia dzieci i młodzieży oraz narodowego modelu gry, a także głównych filarów w szkoleniu piłkarskim U6 – U12, które przybliżyli Miłosz Stępiński, Przemysław Prętkiewicz oraz Michał Libich z departamentu Grassroots PZPN.
Lokalny prelegent, fizjoterapeuta Łukasz Strzępek, przedstawił prelekcję na temat: „Postawa ciała, stabilność i mobilność jako fundament rozwoju ruchowego młodych adeptów piłki nożnej”, a Michał Naulewicz – trener przygotowania motorycznego – zgłębił tematykę ćwiczeń wzmacniających u dzieci.

W części praktycznej uczestniczyli młodzi adepci z rzeszowskiej Akademii Młodych Orłów pod okiem trenerów Marcina Włodarskiego i Krzysztofa Husa.

Kursokonferencje przeprowadzane w ramach Akademii Piłkarskiej „Grassroots” mają za zadanie przybliżyć najnowsze trendy w szkoleniu dzieci i młodzieży trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Trenerzy Reprezentacji Młodzieżowych, podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przekazują wytyczne dotyczące pracy z dziećmi do 12 roku życia.

2 grudnia 2016r. trenerzy Jurkiewicz, Niezgodzki i Szałajko uczestniczyli w szkoleniu w Krośnie organizowanym przez Beniaminek Krosno. Głównymi tematami były „Trening techniki fundamentalnej na przykładzie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin” – Stanisław Kwiatowski oraz Jarosław Rutkowski.

W drugim pokazie Bartłomiej Zalewski oraz Marcin Włodarski wraz z reprezentacją AMO w Rzeszowie (rocznik 2007) przeprowadzili trening „Doskonalenie gry 1×1 w formie stacyjnej”, prezentując spojrzenie flagowego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej na jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnej piłce nożnej.

Część teoretyczna odbywająca się w sali konferencyjnej „Hotelu Nafta Krosno” składała się z trzech prelekcji. W pierwszej kolejności, Bartłomiej Zalewski omówił zasady pracy w AMO oraz przeprowadził analizę przeprowadzonej jednostki treningowej wraz z wyszczególnieniem najczęściej pojawiających się błędów. Po nim, dr Krzysztof Paluszek zarysował strukturę organizacyjną oraz szczegółowo omówił modele gry Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin w wariantach 7×7 oraz 9×9, poszczególne punkty ilustrując licznymi przykładami wideo. Była to szczególna gratka dla osób, które następnego dnia miały okazję oglądać drużynę „Miedziowych” w akcji. Ostatnim prelegentem był dr Paweł Habrat, który na przykładzie swojej pracy przy drużynie prowadzonej przez Piotra Stokowca podkreślał istotę treningu mentalnego we współczesnym futbolu.

TURNIEJ W DĘBICY

Wyjazd do Dębicy nie był dla nas udany jeśli chodzi o wynik. Jednak pod względem szkoleniowym to super materiał dla trenera i drużyny. Nasi chłopcy rozegrali 5 meczy z bardzo silnymi drużynami.

Pierwszy przegraliśmy z gospodarzami Iglopolem 0-3, chociaż to my zmarnowaliśmy trzy sytuacje na odparcie meczu. W rezultacie trzy błędy w obronie i przegrywamy. W drugim meczu remisujemy 1-1 i znów kilka dogodnych sytuacji. W kolejnym nie dajemy rady drużynie z Tarnowa i przegrywamy 0-2. Ostatni mecz również remisujemy, a powinniśmy wygrać i to gładko. Zostaje mecz na pocieszenie, który łatwo wygrywamy 3-0.

Nie załamujemy się – trening, trening, i jeszcze raz trening!!!

TRIUMF ROCZNIKA 2009

Nasza kadra rocznika 2009 zdobywa pierwsze miejsce w turnieju ViVio Cup, to już trzecia edycja turnieju pod patronem tej firmy zajmującej się sprzedażą i dystrybucją zdrowej żywności. Impreza nie udała by się gdyby nie rodzice, którzy włączyli się w organizację turnieju, dziękujemy również panu sędziemu Jankowi za bezpłatne sędziowanie.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów, który zostały podzielone na dwie grupy, grając systemem każdy z każdym. W grupie pierwszej zagrały drużyny: MOSiR Brzozów, Wilczki Lesko, Przełomek Besko i Orzełek Bażanówka. Natomiast w grupie drugiej rywalizowały ze sobą: Ekoball Sanok, Ziomki Rzeszów, MOSiR Dukla i Activ Pro Rymanów.

W grupie pierwszej najlepsze okazały się Wilczki Lesko wygrywając wszystkie mecze grupowe, a tuż za nimi uplasowała się drużyna gospodarzy MOSiR Brzozów. W grupie drugiej miejsce pierwsze zajęła drużyna Ziomków Rzeszów dzięki lepszemu bilansowi bramek od drużyny MOSiRu Dukla.

Grupa I

 1. Wilczki Lesko 9pkt
 2. MOSiR Brzozów 6pkt
 3. Przełomek Besko 3pkt
 4. Orzełek Bażanówka 0pkt

MOSiR Brzozów – Przełomek Besko 4:2

Wilczki Lesko – Orzełek Bażanówka 7:0

MOSiR Brzozów – Wilczki Lesko 2:3

Przełomek Besko – Orzełek Bażanówka 2:0

MOSiR Brzozów – Orzełek Bażanówka 4:1

Wilczki Lesko – Przełomek Besko 3:0

Grupa II

 1. Ziomki Rzeszów 6pkt
 2. MOSiR Dukla 6pkt
 3. Ekoball Sanok 3pkt
 4. Activ Pro Rymanów 0pkt

Ekoball Sanok – MOSiR Dukla 1:2

Ziomki Rzeszów – Activ Pro Rymanów 6:0

Ekoball Sanok – Ziomki Rzeszów 0:2

MOSiR Dukla – Activ Pro Rymanów 4:0

Ekoball Sanok – Activ Pro Rymanów 1:0

Ziomki Rzeszów – MOSiR Dukla 2:1

W drugim etapie turnieju drużyny zagrały na krzyż o miejsca 1-4 i 5-8.

4A Orzełek Bażanówka – 3B Ekoball Sanok 0:1

3A Przełomek Besko – 4B Activ Pro Rymanów 3:1

1A Wilczki Lesko – 2B MOSiR Dukla 2:2 (k.3:2)

2A MOSiR Brzozów – 1B Ziomki Rzeszów 3:0

W finałowym meczu spotkały się ze sobą drużyny MOSiR Brzozów i Wilczki Lesko. Po emocjonującym meczu to gospodarze z Brzozowa mogli cieszyć się z wygranej w całym turnieju. W meczu o 3 miejsce Ziomki Rzeszów wygrały wynikiem 3:0 z drużyną MOSiRu Dukla.

Mecz o 7 miejsce: Orzełek Bażanówka – Activ Pro Rymanów 2:0

Mecz o 5 miejsce: Ekoball Sanok – Przełomek Besko 2:2 (k.3:2)

Mecz o 3 miejsce: MOSiR Dukla – Ziomki Rzeszów 0:3

Mecz o 1 miejsce: Wilczki Lesko – MOSiR Brzozów 0:3

Końcowa klasyfikacja:

 1. MOSiR Brzozów
 2. Wilczki Lesko
 3. Ziomki Rzeszów
 4. MOSiR Dukla
 5. Ekoball Sanok
 6. Przełomek Besko
 7. Orzełek Bażanówka
 8. Activ Pro Rymanow

Licznie zgromadzeni na trybunach rodzice mocno kibicowali swoim dzieciom podczas trwania całego turnieju. Na koniec turnieju młodzi piłkarze zostali nagrodzeni medalami, pucharami i nagrodami ufundowanymi przez sponsora imprezy firmę VIVIO, które wręczyli: pracownik brzozowskiego MOSiRu Piotr Kędra, trener szkółki piłkarskiej MOSiR Brzozów Paweł Szałajko oraz wicedyrektor firmy VIVIO Szymon Chrobak.

Firma Vivio zajmuje się dystrybucją zdrowej żywności, wprowadza na rynek zdrowe produkty, które są pozbawione chemii oraz pochodzą z upraw ekologicznych.

Rozdano także nagrody indywidualne dla uczestników turnieju:

NAJLEPSZY STRZELEC – Szymon Latusek (Wilczki Lesko)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – Radosław Bodzioch (MOSiR Brzozów)

ZAWODNICY WYRÓŻNIENI:

Ksawery Lampart (Ziomki Rzeszów)

Oliwier Cyparski (MOSiR Brzozów)

Nikodem Osiniak (Wilczki Lesko)

UHLSPORT CUP W KRAKOWIE – VI MIEJSCE

Weekend 26 – 27 listopada był emocjonującym wydarzeniem dla grupy chłopców, którzy brali udział w turnieju UHLSPORT CUP w Krakowie. Zawodnicy oprócz emocji związanych z samym udziałem w turnieju po raz pierwszy wybrali się w tak długą podróż bez rodziców i spędzili noc bez ich obecności w hotelu. Wszyscy pod tym względem spisali się na medal.

II MIEJSCE W TURNIEJU ROCZNIKA 2004 BESKO CUP

Dnia 26.11.16r. grupa młodzik starszy Orzełków Brzozów uczestniczyła w turnieju rocznika 2004 w Besku zajmując 2 miejsce.

ARRIVA CUP ROCZNIK 2009 – PODSUMOWANIE

W sobotę 26.11 nasi młodzi piłkarze z rocznika 2009 wzięli udział w turnieju ARRIVA CUP w Zagórzu…

W turnieju rozgrywanym systemem „każdy z każdym” nasze dwie drużyny miały okazję rywalizować z rówieśnikami z Sanoka, Rymanowa, Zagórza, Leska, Lutowisk i Niebieszczan. Wystąpiliśmy w składzie: (I) Myćka Gabriel, Napora Adrian, Haduch Szymon, Sigłowy Michał, Celejowski Grzegorz, Szpak Patryk. (II) Kustroń Bartosz, Śliwiak Jakub, Wawczak Maksymilian, Biedka Kamil, Fic Patryk, Więcek Aleksander.

Zdobyliśmy cenne doświadczenie gdyż każdy z chłopaków spędził na boisku łącznie 70 minut. W turnieju rozgrywanym w przyjaznej atmosferze oglądaliśmy mnóstwo bramek. Dla naszej drużyny dwie bramki zdobył Szymon Haduch i jedną Michał Sigłowy. Poza wynikami pokazaliśmy, że jesteśmy jedną drużyną co pozwala nam spokojnie patrzeć w przyszłość. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

WYNIKI

Kolejarz Zagórz – Mosir Brzozów II 0:2

Otryt Lutowiska – Mosir Brzozów II 4:0

Ekoball Sanok – Mosir Brzozów II 3:0

ActivePro Rymanów – Mosir Brzozów II 0:0

Remix Niebieszczany – Mosir Brzozów II 1:0

Orzełki I – Mosir Brzozów II 2:0

Wilczki Lesko – Mosir Brzozów II 4:0

Ekoball Sanok – Mosir Brzozów I 1:0

Mosir Brzozów I – Remix Niebieszczany 1:3

Mosir Brzozów I – Wilczki Lesko 0:1

Mosir Brzozów I – Otryt Lutowiska 0:0

Mosir Brzozów I – ActivePro Rymanów 0:1

Mosir Brzozów I – Mosir Brzozów II 2:0

Mosir Brzozów I – Kolejarz Zagórz 0:4

IV MIEJSCE W DĘBICY ROCZNIKA 2009 – ŚNIEŻKA CUP

PIERWSZA PRZYGODA SKRZATÓW

W dniu 5 listopada rozegraliśmy swój pierwszy turniej grupy przedszkolaków. Głównym mottem całego festiwalu zorganizowanego przez Akademie Piłkarska Sanok było „Zabawa Pasja Radość”. Te trzy słowa w 100% przełożyły się na atmosferę tam panująca. Po rozegraniu naszych pierwszych pięciu meczy miedzy nowymi kolegami młodzi piłkarze bez względu na wyniki otrzymali pamiątkowe dyplomy i karty piłkarskie. Uśmiechnięte buźki wszystkich dzieci w festiwalu są dowodem z pięknej radości gry w piłkę i motywacja na kolejne lata.

Contact Us