III MEMORIAŁ IM. PRZEMYSŁAWA GRUSZKI

W dniu 29 września 2024 r. na obiekcie MOSiR Brzozów rozegrano turniej w kategorii orlik starszy pod honorowym Patronatem Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Organizatorami memoriału byli: Stowarzyszenie Orzełki Brzozów, MOSiR Brzozów, Brzozovia MOSiR Brzozów oraz Gmina Brzozów.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn z Podkarpacia:

– UKS Orlik Przemyśl,

– Orlęta Lesko,

– Dynovia Dynów,

– JKS Jarosław,

– Grunwald Budziwój,

– UKS Szóstka Jasło

i gospodarze Stowarzyszenie Orzełki Brzozów.

Turniej rozegrano „każdy z każdym”. Młodzi zawodnicy prezentowali wysoki poziom piłkarskiej techniki oraz wykazali się dobrą skutecznością strzelecką. Nie zabrakło również fenomenalnych parad bramkarskich. Turniej zwyciężyła ekipa Szóstki Jasło, drugie miejsce zajął JKS Jarosław, a na trzecim zameldowała się drużyna z Orlika Przemyśl. Nagroda indywidualna dla najlepszego strzelca przypadła zawodnikowi z Jasła – Krystianowi Czajka, który zdobył 12 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Bohdan Tymec z Przemyśla, a MVP turnieju Mikołaj Lis z Jarosławia. Nagrody wręczyli Pani Katarzyna Gruszka oraz Pan Bogdan Dytko Dyrektor MOSIR Brzozów.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji i przygotowaniu poczęstunku w postaci owoców i słodyczy.

Tekst: Paweł Szałajko

Fotografia: Lucjan Śmietana